Πρόγραμμα εξετάσεων για τους υποψηφίους δικηγόρους της Β Εξεταστικής περιόδου 2021

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ

ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                                                                Λάρισα 21 Οκτωβρίου 2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

     Με βάση αποφάσεων της Ολομέλειας των Προέδρων των Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδος η Οργανωτική Επιτροπή Εξετάσεων της έδρας του Εφετείου Λάρισας συνεδρίασε και έλαβε τις εξής αποφάσεις:

 

Οι προφορικές εξετάσεις των υποψηφίων δικηγόρων των Δικηγορικών Συλλόγων του Εφετείου Λάρισας θα διενεργηθούν στην Λάρισα την29η και 30ηΟκτωβρίου 2021, ως κάτωθι :

Α] Η Οργανωτική Επιτροπή θα λάβει όλα τα εκ του νόμου προβλεπόμενα μέτρα πρόληψης και προστασίας ενάντια στον Covid-19 και θα εξασφαλίσει την πιστή τήρηση όλων των υγειονομικών πρωτοκόλλων .Στο πλαίσιο αυτό αποφάσισε ότι:

1) Οι υποψήφιοι, προκειμένου να συμμετάσχουν στις εξετάσεις, θα πρέπει να έχουν προβεί σε έλεγχο self-test την Πέμπτη 28/10/2021και να παραδώσουν το έντυπο της δήλωσης αρνητικού αποτελέσματος ή την σχετική υπεύθυνη δήλωση στο εντεταλμένο άτομο της Οργανωτικής Επιτροπής κατά την προσέλευσή τους την Παρασκευή 29/10/2021.

2)Τις ημέρες της εξέτασής τους υποχρεούνται να φορούν μάσκα προστασίας και να τηρούν τα μέτρα πρόληψης και προστασίας της δημόσιας υγείας.

Β] Οι υποψήφιοι θα προσέρχονται στον χώρο των εξετάσεων με την αστυνομική τους ταυτότητα ή την ταυτότητα ασκουμένου του οικείου Δικηγορικού Συλλόγου.

Γ] Οι υποψήφιοι επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους Κώδικες άνευ σχολίων

Δ] Το πρόγραμμα των εξετάσεων έχει ως εξής:

Οι υποψήφιοι για λόγους τήρησης των υγειονομικών πρωτοκόλλων έχουν χωριστεί σε 4 Ομάδες  και συγκεκριμένα :

Α” ΟΜΑΔΑ
Α/Α Α.Μ. ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 1656 ΓΚΟΒΑΡΗ ΠΕΡΙΛΗ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
2 1654 ΓΟΥΛΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
3 1657 ΔΑΛΑΜΠΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
4 1658 ΖΙΩΓΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΙΧΑΗΛ ΛΑΡΙΣΑΣ
5 1659 ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
6 1652 ΜΠΙΚΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
7 1653 ΝΟΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
 Β” ΟΜΑΔΑ
8 1655 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
9 1650 ΤΕΡΠΟΥ ΑΝΘΗ – ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
10 1666 ΧΑΤΖΗΚΟΣΜΑ ΠΕΛΑΓΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
11 1160 ΙΑΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΟΛΟΥ
12 1164 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
13 1165 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
14 1162 ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΟΛΓΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΟΛΟΥ
Γ” ΟΜΑΔΑ
15 1169 ΚΟΣΚΙΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
16 1158 ΛΙΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
17 1156 ΜΠΕΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
18 1166 ΝΙΚΟΛΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΟΛΟΥ
19 1163 ΝΙΩΡΑ ΕΙΡΗΝΗ – ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
20 1161 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΟΛΟΥ
21 1147 ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
Δ” ΟΜΑΔΑ
22 1167 ΣΤΡΑΤΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΟΛΟΥ
23 1159 ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
24 1168 ΧΑΡΜΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΟΛΟΥ
25 596 ΚΑΛΛΩΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
26 549 ΒΑΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
27 550 ΓΟΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
28 544 ΜΠΕΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
29 557 ΠΑΝΑΓΟΥ ΙΟΥΛΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

 

Το πρόγραμμα των εξετάσεων έχει ως παρακάτω :

29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021- ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ 09.00 ΕΩΣ 11.45, ΑΠΟ 13.00 ΕΩΣ 15.45 ΚΑΙ 17.00 ΕΩΣ 19.45
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ : ΚΩΔΙΚΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ & ΚΩΔΙΚΑΣ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ:ΑΝΘΗ ΒΑΚΡΑΤΣΑ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΙΕΛΕΞΕΩΝ Δ.Σ.Λ. – 4Ος ΟΡΟΦΟΣ
Α΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 09.00 ΕΩΣ 09.30
Β΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 09.45 ΕΩΣ 10.15
Γ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 10.30 ΕΩΣ 11.00
Δ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 11.15 ΕΩΣ 11.45
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ : ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΚΑΙΟ-ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΔΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΙΕΛΕΞΕΩΝ Δ.Σ.Λ. – 4Ος ΟΡΟΦΟΣ
Α΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 13.00 ΕΩΣ 13.30
Β΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 13.45 ΕΩΣ 14.15
Γ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 14.30 ΕΩΣ 15.00
Δ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 15.15 ΕΩΣ 15.45
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ : ΠΟΙΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ: ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΥΛΙΟΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΙΕΛΕΞΕΩΝ Δ.Σ.Λ. – 4Ος ΟΡΟΦΟΣ
Α΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 17.00 ΕΩΣ 17.30
Β΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 17.45 ΕΩΣ 18.15
Γ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 18.30 ΕΩΣ 19.00
Δ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 19.15 ΕΩΣ 19.45
30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021-ΣΑΒΒΑΤΟ : ΑΠΟ 09.00 ΕΩΣ 11.45 & ΑΠΟ 13.00 ΕΩΣ 15.45
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ : ΑΣΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ: ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΝΙΚΟΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΙΕΛΕΞΕΩΝ Δ.Σ.Λ. – 4Ος ΟΡΟΦΟΣ
Α΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 09.00 ΕΩΣ 09.30
Β΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 09.45 ΕΩΣ 10.15
Γ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 10.30 ΕΩΣ 11.00
Δ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 11.15 ΕΩΣ 11.45
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ : ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΙΕΛΕΞΕΩΝ Δ.Σ.Λ. – 4Ος ΟΡΟΦΟΣ
Α΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 13.00 ΕΩΣ 13.30
Β΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 13.45 ΕΩΣ 14.15
Γ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 14.30 ΕΩΣ 15.00
Δ΄ ΟΜΑΔΑ   – ΑΠΟ 15.15 ΕΩΣ 15.45
Οι υποψήφιοι, προκειμένου να συμμετάσχουν στις εξετάσεις, καλούνται την ημέρα της εξέτασης να επιδείξουν κατά την είσοδό τους στην αίθουσα εξέτασης πιστοποιητικό εμβολιασμού είτε πιστοποιητικό νόσησης ή να έχουν διενεργήσει εργαστηριακό έλεγχο για κορωνοϊό COVID-19 με τη μέθοδο PCR με τη λήψη στοματοφαρυγγικού ή ρινοφαρυγγικού επιχρίσματος εντός εβδομήντα δύο (72) ωρών πριν την είσοδό τους είτε έλεγχο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου κορωνοϊού COVID-19 (rapidtest) εντός σαράντα οκτώ (48) ωρών και να παραδώσουν τη δήλωση αρνητικού αποτελέσματος στους αρμοδίους υπαλλήλους του Δ.Σ.Λ. Την ημέρα της εξέτασής τους υποχρεούνται να φορούν μάσκα προστασίας και να τηρούν τα μέτρα πρόληψης και προστασίας της δημόσιας υγείας.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

                   Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                ΤΑ ΜΕΛΗ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΠΟΥΛΟΣ                 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΟΥΓΟΥΛΑΚΗΣ

                                                                             ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ